De Brug

De Brug was een pioniersplek en sinds 1 januari 2024 een pionierende missionaire gemeente. Voor iedereen is er plek om mee te doen en/of om iets te organiseren.
We bouwen samen aan deze mooie plek en zijn er om elkaar te helpen waar dat nodig is en samen zijn we vindplaats voor tijdgenoten.

In De Brug is het altijd duidelijk waar een activiteit over gaat. Er zijn activiteiten die alles met Jezus en geloven te maken hebben, andere minder of helemaal niet. Je weet dus ook altijd waar je aan toe bent als je komt. Je kan dat allemaal vinden op deze website.

Visie & Missie

De Brug…

… is een plek van hoop, omdat we geloven dat God in Jezus Christus naar deze wereld is gekomen. Hij gaf Zijn leven voor de mensheid en stond op uit de dood. Jezus geeft ons hoop, rust, vergeving, vrede en zin.

… is een huiselijke plek waar ieder mens zich vrij mag voelen mens te zijn in zijn/haar eigenheid en God en geloven op eigen niveau en tempo kan beleven. Dat betekent ook dat De Brug vormen heeft die passen bij een pionierende kerk waar mensen kunnen binnenlopen die voor het eerst in aanraking komen met God en geloven. Dat betekent ook dat woorden m.b.t. God en geloven op een inclusieve en begrijpelijke manier worden gecommuniceerd.

… streeft ernaar een inclusieve gemeenschap te zijn waar ieder mens welkom is, we iedereen bij naam kennen, elkaar telkens weer in de ogen kijken, iedereen mee kan doen, en we met ieder mens met zijn/haar vragen een weg gaan.

… is vindplaats voor zoekers. Zij is een gemeenschap waarin gezocht, gevraagd, getwijfeld én geloofd wordt, waar we elkaar ontmoeten, eigen keuzes mogen maken, luisteren, het evangelie van Jezus Christus delen, we dopen, brood en wijn mogen delen, zingen, we naar elkaar omzien, samen feestvieren, samen rouwen, elkaars lasten mee helpen dragen.

… is een plek waar we samen zoekend achter Jezus aangaan. Dat krijgt vorm in allerlei doordeweekse activiteiten die we samen organiseren. De zondagse viering is een centraal moment in de week waar we elkaar en God ontmoeten.

… is een plek waar de praktische en geestelijke zorg voor elkaar en voor mensen buiten De Brug bij elkaar horen.

… is een plek waar iets zichtbaar wordt van Gods nieuwe wereld.

Be our guest

Iedere zondag is er een Ontmoetingsdienst, dit is een samenkomst voor mensen die op zoek zijn naar God, maar ook voor hen die God al kennen en die meer over Hem willen horen en leren.
Misschien ben je nog helemaal (zo) niet bekend met God en de Bijbel. Dit is helemaal niet erg. We zorgen ervoor dat voor iedereen genoeg te beleven is.

We doen ons best om te zorgen dat iedereen op zijn/haar eigen tempo (opnieuw) kennis kan maken met het christelijk geloof. Uiteraard is er mogelijkheid om vragen te stellen wanneer die er zijn. Er is ook altijd ruimte voor een moment van rust en bezinning of een kaarsje branden in de stilteruimte.

Tijdens de Ontmoetingsdienst op zondag kun je ook gebedspunten opschrijven in een schrift. Deze worden dan door de voorganger genoemd bij het gebed. Klik hier: Wil je zondag bidden voor

Er is van alles en nog wat in De Brug te doen, zoals ‘Op verhaal Komen’, elke woensdag is De Brug een groot deel van de dag open. We starten de dag met een kopje koffie en een gezellig praatje, ook wordt er voor een lunch gezorgd. En ’s avonds eten we met elkaar een heerlijke maaltijd aan onze gezellige lange tafel. Natuurlijk is er ruimte voor een goed gesprek en ff een moment van rust vinden.
Meer informatie over onze activiteiten vind je in de Agenda.

Tegenwoordig is het een missionaire gemeente. Hier is het voor eenieder mogelijk om op zijn of haar eigen tempo (opnieuw) kennis te maken met het christelijk geloof. Uiteraard is er mogelijkheid om vragen te stellen wanneer die er zijn. Er is ook altijd ruimte voor een moment van rust en bezinning wanneer je daar behoefte aan hebt. We bouwen samen aan deze mooie plek en zijn er om elkaar te helpen waar dat nodig is.

Pastorale zorg bij De Brug

Bij De Brug willen we een plek zijn waar mensen zich verwacht, gezien en gehoord voelen. We geloven dat pastorale zorg voor elkaar daarbij heel belangrijk is. Zeker in tijden van ziekte, verdriet, rouw of grote levensvragen is het goed om te weten bij wie je terechtkunt.

Daarom delen we hieronder hoe De Brug omgaat met pastorale zorg. Dit doen we om duidelijkheid te geven, verwachtingen helder te maken en om teleurstelling te voorkomen. Dat doen we met aandacht en respect voor ieders persoonlijke situatie.

Om vooraf duidelijkheid te geven over wat we als Pastorale Team (PT) wel en niet kunnen betekenen, hebben we deze informatie opgesteld. Zo weten samen waar we aan toe zijn, juist op momenten dat het leven kwetsbaar is.

Wat verstaan wij onder pastorale zorg?

Pastorale zorg betekent: omzien naar mensen in het licht van geloof en leven. Het gaat om nabij zijn wanneer het leven moeilijk, verwarrend of pijnlijk is, maar ook bij vragen rond geloof, twijfel, vreugde, feestelijkheden, verdriet en zingeving.

Binnen De Brug kan pastorale zorg onder andere bestaan uit:

  • een luisterend gesprek, thuis of op een andere plek;
  • meeleven bij ziekte, rouw of ingrijpende gebeurtenissen;
  • samen bidden of een moment van stilte;
  • begeleiding bij vragen over geloof, hoop en vertrouwen;
  • pastorale aanwezigheid rond levenseinde en afscheid, binnen de gemaakte afspraken.

Pastorale zorg is geen hulpverlening of therapie. Wanneer professionele hulp nodig is, denken we graag mee over passende ondersteuning buiten De Brug.

Ons uitgangspunt

In de basis staat het Pastoraal Team van De Brug klaar voor iedereen die pastorale zorg nodig heeft. Dat geldt in ieder geval voor mensen die zich hebben aangemeld als vriend of lid van De Brug en als zodanig staan ingeschreven.

Daarnaast is De Brug een open en missionaire gemeente. Dat betekent dat ook mensen die ‘aan komen waaien’ en hulp nodig hebben, welkom zijn. Voor hen kan pastorale en diaconale zorg worden geboden, passend bij hun situatie en vraag.

Hoe kan je verbonden zijn met De Brug?

We zijn blij dat zoveel mensen meeleven met De Brug. We spreken elkaar rondom de Ontmoetingsdiensten en activiteiten in de week.
Vanuit De Brug willen we graag omzien naar elkaar. Dat kunnen we met name naar de mensen die bij ons ‘in beeld’ zijn, zich hebben aangemeld, waarvan we ook de gegevens (Naam, adres, enz.) hebben.
In De Brug zijn Jolien, Sandra en Henk Kooij de ouderlingen die met mensen in gesprek gaan, meeleven in de verschillende situaties van het leven. Zij gaan ook op bezoek om elkaar te spreken over wat geloven betekent in het dagelijks leven. Daarbij gaat het ook altijd over ‘Wat kan De Brug voor jou betekenen en wat beteken jij voor De Brug?’
Karin en Henk Barmentlo zijn onze diakenen, bij hen kun je terecht als er hulp nodig is in verschillende situaties.
Samen met voorganger Jan Verkerk vormen we het Pastoraal team en dragen we zorg voor hen die hebben aangegeven bij De Brug te willen horen.
Veel van ons staan al op de ‘lijst’ van De Brug, de ledenadministratie (LRP) van de Hervormde Gemeente Huizen, waar De Brug deel van uitmaakt.
Anderen hebben daar misschien nog wat aarzelingen of vraagtekens bij. Daarom een stukje uitleg over welke mogelijkheden dit zgn. LRP biedt. Klik hier voor vormen van verbondenheid met De Brug. Er wordt dan een document (pdf) geopend in een nieuwe venster.

Post van de kerk

Als je op de één van bovenstaande/nevenstaande manieren verbonden of lid bent van De Brug, krijg je 3x per jaar post van de Hervormde Gemeente Huizen, waar De Brug deel van uit maakt. Het gaat over de volgende zaken:

  1. In januari start de Actie Kerkbalans, met de vraag of je een vrijwillige financiële bijdrage wilt geven aan de kerk, een soort ledenbijdrage. Hiervan worden veel verschillende kosten betaald, zoals salarissen, onderhoud van de gebouwen, verwarming, koffie, thee, enz.
    Er wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd, voor de kerk waar je graag komt, dit moet niet. Je kunt een bedrag per jaar of per maand toezeggen. Als je e-mailadres bekend is bij De Brug dan krijg je hierover een e-mail van de Hervormde Gemeente Huizen. Anders krijg je een envelop thuisbezorgd.
  2. Ergens in het jaar komt er ook post met de vraag of je zelf de bijdrage wilt betalen die de kerk aan de Protestantse Kerk Nederland moet betalen voor de administratiekosten van iedereen die ingeschreven staat (een soort contributie). Dit is ook vrijwillig, je mag het betalen, maar het moet niet.
  3. Rond je verjaardag komt er een kaart met felicitaties en… de vraag of je iets wilt bijdragen uit dankbaarheid dat je weer een jaar ouder bent. Ook dit is vrijwillig, het mag maar moet ook zeker niet.

Voor alles geldt: als je iets wilt geven, doe dat vanuit je hart. Heb je vragen hierover, kom dan even naar iemand van het Pastoraal Team.

Inschrijfformulier

Vanuit De Brug willen we graag omzien naar elkaar. Dat kunnen we met name naar de mensen die bij ons ‘in beeld’ zijn, zich hebben aangemeld, waarvan we ook de contactgegevens hebben. Je kan je inschrijven via het inschrijfformulier. Je kan het hier downloaden en mailen naar De Brug.

Vragen? Klik hier.

  • De kerkenraadscommissie (KRC)

    De Kerkenraadscommissie (KRC) is een gepassioneerde groep mensen uit de Brug en die sturing geven aan de Brug. Bijvoorbeeld aan alle teams en activiteiten die er plaatsvinden. Maar zij zijn er ook om na te denken over de toekomst en financiën. Iets wat zij het liefste doen: In gesprek gaan met u/jou over wat je van De Brug vindt en wat er anders/beter kan!

    Contactpersonen KRC:

    • Tom van der Poel
    • Gerarda Vos
    • Jan Verkerk
    • Henk Kooij
    • Jolien van der Poel
    • Sandra van der Poel
    • Henk Barmentlo
    • Karin Barmentlo
    • Loek Alta
    • Jaap Bout
    • Mirjam Meijer-Berends

    Klik hier om contact op te nemen met het algemene mailadres van het KRC. Wil je in contact komen met een specifiek persoon? Laat het dan weten in de mail.

  • Jan Verkerk

    Jan Verkerk is evangelist en is in 2004 gestart met missionair werk in Huizen. Het is zijn taak om buiten de kerkmuren bezig te zijn en contact te leggen met mensen die zoekende zijn, op zoek zijn naar de zin van het leven of die op zoek zijn naar spiritualiteit. Jan helpt hen het geloof of God (terug) te vinden door met deze mensen in gesprek te gaan. Jan houdt er niet van om huizen af te gaan en aan te bellen, hij steekt in op relaties en heeft zijn netwerken.

    Tussen 2008 en 2013 heeft Jan samen met een groep mensen nagedacht over een concept dat insteekt op ‘zoekers’. Zo ontstond het idee voor ontmoetingsdiensten en is verder uitgebreid naar een pioniersplek waarin Jan de voorganger is.

  • Pastoraal Team

    Vanuit De Brug willen we graag omzien naar elkaar. Dat kunnen we met name naar de mensen die bij ons ‘in beeld’ zijn, doordat ze zich hebben aangemeld, waarvan we ook de gegevens (naam, adres, enz.) hebben.
    In De Brug zijn Henk Kooij en Jolien van der Poel de ouderlingen die met mensen in gesprek gaan, meeleven in de verschillende situaties van het leven. Zij gaan ook op bezoek om met mensen te spreken over wat geloven betekent in het dagelijks leven. Daarbij gaat het ook altijd over ‘Wat kan De Brug voor jou betekenen en wat beteken jij voor De Brug?’
    Sandra van der Poel is jeugdouderling en doet datzelfde, met name gericht op gezinnen met kinderen en jongeren die bij De Brug horen.

    Samen met Jan Verkerk en enkele vrijwilligers vormen zij het Pastoraal team en dragen we zorg voor hen die hebben aangegeven bij De Brug te willen horen. Iedereen in het team heeft een geheimhoudingsverklaring afgelegd en bewaart wat met hen wordt gedeeld zorgvuldig.

    Contactpersonen Pastoraal team:

    • Jan Verkerk
    • Henk Kooij
    • Jolien van der Poel
    • Sandra van der Poel

    Klik hier om contact op te nemen met Jan Verkerk. Wil je in contact komen met een ander persoon uit het Pastoraal team? Laat het dan weten in de mail.

  • Diaconaal team

    Henk en Karin Barmentlo zijn onze diakenen. Samen met een aantal andere vrijwilligers vormen zij het diaconaal team.

    Bij hen kun je terecht als er hulp nodig is in verschillende situaties. Dat kan zijn omdat je praktische hulp nodig hebt. Bijvoorbeeld hulp bij het verhuizen of repareren van iets. Of omdat je naar de dokter moet maar geen vervoer hebt. Of omdat je soms post krijgt die je niet snapt. Het diaconaal team kijkt dan of ze je zelf kunnen helpen of zoeken binnen De Brug naar de juiste persoon om te helpen.

    Je kunt ook bij hen aankloppen als je met je financiën in de knoop zit, omdat je te maken krijgt met te hoge incidentele kosten, met schulden of omdat het je niet lukt om iets te betalen. Het diaconaal team kan dan proberen de juiste ondersteuning voor je te zoeken en kunnen via de kerk ook tijdelijke financiële hulp regelen.

    Hulp vragen is nooit makkelijk, maar je hoeft je niet te schamen als je even een helpende hand nodig hebt. Het diaconale team doet dit altijd discreet en heeft ook een geheimhoudingsverklaring afgelegd, dus je hulpvraag wordt nooit breed bekend gemaakt.

    Contactpersonen diaconaal team:

    • Henk Barmentlo
    • Karin Barmentlo
    • Cees Vos
    • Rob Switser

    Klik hier om contact op te nemen met Diaconaal team.

  • Hervormd Huizen

    De Ontmoetingsdienst maakt deel uit van een groter geheel, wij horen bij de Hervormde Gemeente Huizen die weer deel uitmaakt van de Protestantse Kerk in Nederland. Met elkaar zijn we een kerk die een aantal tradities deelt: wij denken hetzelfde over God, de Bijbel en kerk-zijn. De kerk is niet begonnen bij de Ontmoetingsdienst of de Hervormde Gemeente in Huizen, maar is van alle tijden en plaatsen.

    Klik hier voor meer informatie over Hervormd Huizen

Vrijwilligers

Bij De Brug zijn wij onwijs dankbaar en trots op al de vrijwilligers die ieder op zijn of haar eigen manier een steentje bijdragen.

Mocht je denken:

  • Ik zou het leuk vinden om mijn steentje bij te dragen aan de Brug, waar kan ik mij opgeven?
  • Of ik zou het leuk vinden, maar weet niet zo goed wat?

Stuur dan zeker een mailtje naar post@debrughuizen.nl. We zijn altijd op zoek naar helpende handen!

Elke zondag tijdens de Ontmoetingsdienst wordt er weer gezorgd voor koffie, thee, fris en wat lekkers!

Het is lastig om mensen te vinden die hierbij willen helpen. Wil jij ons helpen? Stuur dan zeker een mailtje!

Aanspreekpunt: Mirjam Meijer

Klik hier voor contact met Mirjam.

Elke zondagochtend wordt de Ontmoetingsdienst ondersteunt met een PowerPoint presentatie en wordt het geluid/techniek afgestemd op de voorganger en de muziekgroep.
Je hoeft zeker geen computernerd te zijn om mee te helpen bij het Beamerteam!

Wil je af en toe meehelpen in het Beamerteam, laat het weten.

Aanspreekpunt: Jaap Bout

Klik hier voor contact met Jaap.

In De Brug is er een team van BHV-ers waarbij iedere Ontmoetingsdienst 2 mensen de BHV-er van de dag zijn.
Heb je belangstelling om een rol in het BHV-team van De Brug te spelen? Stuur Gerarda gerust een mailtje!

Aanspreekpunt: Gerarda Vos

Klik hier voor contact met Gerarda.

Alle uitingen van de Brug moeten worden vormgegeven. Zo moet de stijl gewaarborgd worden en doorgevoerd. En worden er nieuwe logo’s en andere uitingen ontwikkeld. Van de site, tot flyer. Van Beamerslide tot naamkaartjes.

Lijkt het je leuk om mee te denken en te creëren?

Aanspreekpunt: Maroeska Westland

Klik hier voor contact met Maroeska.

Voor sommige mensen is het lastig om zondags naar de Ontmoetingsdienst te komen. En wat is het dan fijn dat mensen thuis opgehaald kunnen worden zodat ze toch naar de Ontmoetingsdienst kunnen komen. Het Vervoersdienst werkt met een planning zodat je niet elke week aan de beurt bent.

Kom jij met de auto naar de Ontmoetingdienst en wil je wel een stukje omrijden om mensen op te halen, laat het weten.

Aanspreekpunt: Henk Barmentlo

Klik hier voor contact met Henk.

Tijdens de Ontmoetingsdienst is er oppas voor de (jonge) kinderen. Er is in de Ichthuskerk een mooie zaal waar de kinderen tijdens de Ontmoetingsdienst naartoe kunnen. Dat kan direct vanaf het begin van de dienst, of ook nog halverwege. Voor jonge kinderen is er speelgoed om te spelen en oudere kinderen kunnen knutselen, een spelletje spelen of tafelvoetballen.

Eens in de 3 weken is er ook een speciale “BRUGkids”. Dan gaan de kinderen tot en met groep 6 van de basisschool mee met de leiding voor een eigen programma.  Er wordt dan een Bijbelverhaal verteld en op verschillende manieren wordt er doorgepraat en geknutseld.

Lijkt het jou leuk om af en toe mee te helpen en te spelen?

Aanspreekpunt: Sandra van der Poel

Klik hier voor contact met Sandra.

Elke 2e en 4e woensdag van de maand is er ‘Eten bij De Brug’. Men kan zich aanmelden voor een gezamenlijke maaltijd. Er wordt gekookt door een team van mensen die graag een heerlijke maaltijd verzorgd. Vind je het leuk om te koken of de gezamenlijke maaltijd te begeleiden, laat het weten. Daarnaast is een gastvrouw of gastheer aanwezig.

Aanspreekpunt: Loek Alta

Klik hier voor contact met Loek.

Tijdens de Ontmoetingsdienst zingen we verschillende liederen en zijn er themadiensten. In een klein team denken we hier 1 keer in de maand met elkaar na over de invulling hiervan.

  • Welke liederen passen bij de dienst, tijd van het jaar en wat er speelt in de wereld?
  • Hoe geven we invulling aan de themadiensten?
  • Hoe geven we invulling aan bijzondere diensten als Kerst, Pasen en Avondmaal?

Aanspreekpunt: Jan Verkerk

Klik hier voor contact met Jan.

Tijdens de Ontmoetingsdienst worden de liederen begeleid door een muziekgroep. De muziekgroep bestaat uit verschillende musici die ieder op zijn of haar eigen manier bijdraagt aan de muzikale begeleiding. Dit kan zijn door zang, piano, gitaar of een ander instrument. We zijn altijd op zoek naar muzikale mensen! Of je nu een instrument bespeelt of zingt.

Aanspreekpunt: Loek Alta

Klik hier voor contact met Loek.

Elke woensdag is De Brug open voor activiteiten en ontmoeting. Koffiedrinken, een spelletje doen, knutselen of samen lunchen zijn een aantal voorbeelden. Vind je het leuk om iets te organiseren of regelen voor de woensdag dan is het heel fijn als je je als vrijwilliger aanmeldt.

Aanspreekpunt: Loek Alta

Klik hier voor contact met Loek.

Een gebouw dat gebruikt wordt moet ook schoon gemaakt en onderhouden worden. Ook de tuin kan soms wat onderhoud gebruiken. Eens in de 3 weken op zaterdagochtend van 9 tot 11 uur is er ‘Werk aan de kerk’.

Wil je hier af en toe hierbij helpen, kom dan binnenlopen, je hoeft je hiervoor niet vooraf aan te melden. We beginnen altijd met een kopje koffie met wat lekkers en gaan dan aan de slag. Kijk in de agenda van het BRUGnieuws.

Ben je handig met gereedschap en wil je af en toe een klusje doen. Dan is het heel fijn als je je naam doorgeeft zodat als het nodig is, we contact met je kunnen opnemen.

Aanspreekpunt: Loek Alta

Klik hier voor contact met Loek.

Tijdens de Ontmoetingsdiensten op zondag en diverse activiteiten op andere dagen wordt vaak koffie- en thee gedronken, met iets lekkers erbij. Voor de lunch op woensdag en voor een aantal andere activiteiten moet er weleens een boodschap gedaan worden.

Alle activiteiten geven ook de nodige kleine wasjes. (thee-, hand- en aanrechtdoekjes).

Vind je het fijn om een bijdrage te leveren door af en toe een boodschap te doen of een wasje te draaien, dan zijn we op zoek naar jou!

Vele handen…. en alle beetjes helpen!

Aanspreekpunt: Mirjam Berends

Klik hier voor contact met Mirjam.

Door De Brug worden uitgaven voor bijv. de koffie gedaan en daarnaast zijn er ook inkomsten tijdens een collecte of een activiteit.

Hier moet zicht op zijn, afstemming binnen de Hervormde Gemeente plaats vinden, opstellen jaaroverzicht, af en toe de kleine kas bijvullen of een QR-code aanmaken.

Heb jij wel wat met cijfers en geldstromen dan zijn we op zoek naar jou!

Aanspreekpunt: Tom van der Poel

Klik hier voor contact met Tom.

Klik hier voor meer informatie over het Pastoraal team.

Klik hier voor meer informatie over het Diaconiaal team.

Het is mogelijk om lid te worden van De Brug. Van de leden wordt een ledenadministratie bijgehouden in het systeem Ledenadministratie (LRP).

Op de pagina https://debrughuizen.nl/over-de-brug/ lees je hoe je verbonden kan zijn met of lid kan worden van De Brug.

Wil je wat meer informatie over het systeem of het administratieve deel? Je kunt Gerarda hiervoor benaderen.

Aanspreekpunt: Gerarda Vos

Klik hier voor contact met Gerarda.

BELEIDSPLAN DE BRUG
2026-2030

Het beleidsplan van De Brug omschrijft de uitgangspunten en actuele situatie van De Brug en wat de aandachtspunten zijn voor de periode 2026-2030.

Klik hier om het beleidsplan te lezen.

Wekelijks is er tijdens de Ontmoetingsdienst een collecte, waarbij je ter plaatse geld kunt doneren. Dit is vaak voor een goed doel, zoals een stichting of een organisatie. En soms is het ook voor De Brug zelf, om de kosten van de Ontmoetingsdiensten en activiteiten te dekken.

Je kunt ook zelf een financiële bijdrage geven aan De Brug. Dat kan op één van de volgende manieren:

1. Een bedrag overmaken naar

IBAN NL07 RABO 0329 9026 52
t.n.v. Kerkrentmeesters Hervormde Gemeente Huizen
onder vermelding van ‘Bijdrage De Brug’

Dit kan zowel éénmalig als maandelijks maar dat moet je wel zelf inplannen bij je eigen bank want bij De Brug is er geen automatische incasso! Verder zullen we u en jou ook nooit een betaalverzoek sturen!

2. Collectebus

Of u/jij kunt een bijdrage doen in de groene collectebus voor De Brug die elke zondag tijdens de Ontmoetingsdienst en andere doordeweekse activiteiten aanwezig is.