Zondag 7 september collecteren we de diaconie van de Hervormde Gemeente Huizen (HGH)

De basis voor het diaconaat is gelegd in het Bijbelboek Handelingen. In de groeiende christelijke gemeente van Jeruzalem klagen de Grieks sprekende weduwen erover dat ze over het hoofd worden gezien bij de dagelijkse ondersteuning vanuit de gemeente. Voor de apostelen is dit het signaal dat er speciale ‘dienaren’ moeten komen omwille van deze vrouwen en anderen die zorg nodig hebben (Handelingen 6: 1-7).

Tot op de dag van vandaag is dit actueel; (verborgen) armoede en eenzaamheid zijn omstandigheden die aandacht vragen vanuit een omgeving (HGH/De Brug) waarin we zoeken naar geloof en wie Jezus voor ons persoonlijk is. Diaconaat is ook een manier om te ontdekken wat geloven inhoud. Het “Omzien naar elkaar” is daar een onderdeel van.

Daarom collecteren we enkele keren per jaar voor de diaconie van de Hervormde Gemeente Huizen. De bestemming van deze collecten is voor diverse fondsen van de diaconie, fondsen waaruit (plaatselijke) organisaties worden gesteund. De collecte van zondag 7 september is bestemd voor de ondersteuning van personen die (tijdelijk) financiële hulp kunnen gebruiken.

Goed om te weten dat in de diaconie alle hulpvragen vertrouwelijk behandeld worden.

Naast financiële hulp wil/kan de diaconie ook praktische hulp geven/regelen bijvoorbeeld met een klein klusje of vervoer en een luisterend oor.

Heb je vragen over diaconie in het algemeen, binnen de Hervormde Gemeente Huizen, of over het diaconaat binnen De Brug? Zit jij omhoog met een hulpvraag? Stel ze aan de leden van het diaconaal team. Er is altijd iemand van het D-team aanwezig tijdens de Ontmoetingsdiensten. Ook kun je contact zoeken via het mailadres diaconaalteam@debrughuizen.nl

Zondag 14 en 21 september collecteren we voor Stichting Gave

In 1992 begon een groep jonge christenen die zich geroepen voelden met Gods liefde naar vluchtelingen om te zien. Inmiddels is dat uitgegroeid tot Stichting Gave en ondersteunen we kerkelijk werk onder vluchtelingen in heel Nederland. Bij Gave werken ongeveer tachtig medewerkers. Met hun kennis en passie helpen ze het (lokale) werk onder vluchtelingen. Medewerkers van Gave werken als vrijwilliger of ontvangen salaris op grond van de hoogte van giften die voor hen binnenkomen van een partnerteam dat hen ondersteunt met giften, meeleven en gebed.

Gave maakt kerken en christenen bewust van de roeping om vluchtelingen een thuis te bieden. Gave inspireert, traint en helpt bij de invulling hiervan. Gave initieert, organiseert en ondersteunt diaconaal, missionair en pastoraal werk onder vluchtelingen in Nederland.

Voor meer info ga je naar: https://www.gave.nl/

Het collectedoel:

Speciaal is de collecte bedoelt voor het realiseren van een House of Joy
House of Joy is een concept van stichting Gave om het werk onder vluchtelingen in de buurt van een asielzoekerscentrum (azc) vorm te geven. In een House of Joy kunnen kerken gezamenlijk activiteiten aanbieden aan de azc-bewoners. In een House of Joy kunnen vluchtelingen contact leggen, op adem komen, een luisterend oor vinden, deelnemen aan activiteiten. Voor gemiddeld € 35.000, – kunnen we een nieuwe locatie opstarten en inrichten.

Gave is van plan om op plekken waar kerken geen House of Joy kunnen realiseren (omdat er geen of alleen kleine kerken in de omgeving van sommige azc’s zijn) dit vanuit Gave op te zetten.
Meer info over het collectedoel vind je op
https://activiteiten.gave.nl/overig/house-of-joy/algemeen

Zondag 28 september collecteren we voor De Brug

De Brug, gevestigd in de Ichthuskerk aan de Kortenaerstraat 5, is onderdeel van de Hervormde Gemeente Huizen en zet de deur open voor ieder mens die op zoek is naar God ongeacht zijn afkomst. We willen elkaar ontmoeten tijdens Ontmoetingsdiensten op zondagen en diverse activiteiten (zie elders in dit BRUGnieuws of de website van De Brug) op doordeweekse dagen.

Collecteren tijdens de diensten:

Tijdens en na de diensten kun je op meerdere manieren meedoen met de collecte:

  • een bijdrage (geld en/of collectebonnen) deponeren in de mandjes bij de uitgangen,
  • via de OR-code (scannen met je mobiele telefoon)

Collectebonnen:

Collectebonnen zijn te koop in De Echo (Lindenlaan 32a, 1271 BB Huizen).

Digitaal meedoen met de collecte:

Tijdens en na de diensten kun je digitaal een gift geven via een zogenaamde QR-code. Door met je telefoon de QR-code te scannen en het keuzemenu te volgen komt jouw bijdrage op de juiste plek.

Meedoen met een collecte is geheel vrijblijvend!
Als je meedoet: laat je leiden door wat je hart je ingeeft.